Zasada działania
Schemat graficzny działania systemu AngleEye pokazuje kolejne etapy działania.
Kamery po wykryciu zagrożenia wysyłaja sygnał alarmowy do urządzeń mobilnych i na monitory, co pozwala na podjęcie natychmiastowej akcji ratunkowej.
W jaki sposób system wykrywa zagrożenie utonięcia? Jednostka centralna stale odbiera obrazy z czujników detekcji. Obrazy te są następnie przetwarzane przez dedykowane oprogramowanie, które monitoruje użytkowników basenu, bada ich sposób poruszania się i wykorzystuje odpowiednie algorytmy do interpretacji tych zachowań. Jeżeli oprogramowanie wykryje, że dana osoba się nie porusza lub zbyt długo pozostaje pod powierzchnią wody to system wyśle ostrzeżenie do urządzeń końcowych. System generuje alarm na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych i wskazuje ratownikom miejsce zagrożenia podając numer basenu (w przypadku ich większej ilości) i dokładną pozycję wewnątrz basenu. Dzięki opcji przesyłania danych na żywo zdarzenie pozostaje widoczne na ekranach urządzeń przenośnych podczas akcji ratowniczej.
Na infografice zasada działania prezentowana jest na przykładzie niecki basenowej.
- System przetwarzania identyfikuje niebezpieczne sytuacje.
- Kamery skanują basen i przechwytuja obrazy odbiegające od normy, które są analizowane w czasie rzeczywistym przez oprogramowanie AngelEye.
- Na monitorach ratownicy mają podgląd całego spektrum podwodnych zagrożeń.
- W przypadku wykrycia niebezpieczeństwa utonięcia, system uruchamia alarm na urządzeniach mobilnych (smartphonie, smartwatchu) z dokładną lokalizacją . Ratownicy na podstawie otrzymanego obrazu mogą zdefiniować, czy podejrzane zdarzenie jest przypadkiem tonięcia i jeżeli tak to zakwalifikują, to mogą podjąć natychmiastową akcję ratunkową.
Przykładowy alarm wizyjny z zaznaczeniem dokładnej lokalizacji osoby tonącej. Po uznaniu, że to przypadek zagrażający życiu, ratownicy potwierdzają alarm i przystępują do akcji ratunkowej.