Opis systemu do identyfikacji osób zagrożonych utonięciem
Praca ratowników na basenach jest kluczowa i niezwykle ważna. Nie ulega wątpliwości, że to pierwsza linia pracowników dbających o bezpieczeństwo użytkowników. Ale system ten posiada pewne ograniczenia.
- Stanowisko ratownika zazwyczaj znajduje się w pewnej odległości od niecki basenowej.
- Nawet jeśli zainstalowany jest system nadzoru pasywnego, to wymaga on ciągłego monitorowania i nie oferuje żadnych ostrzeżeń ani alarmów w przypadku zagrożenia utonięciem.
- W godzinach szczytowych, kiedy na basenie jest bardzo dużo korzystających, znacząco wzrasta ryzyko wystąpienia podtopień oraz utonięcia.
I tutaj z pomocą przychodzi AngelEye - zaawansowany technologicznie system ratowniczy wspomagający identyfikację osób zagrożonych utonięciem. Ten system wspomaga pracę personelu ratowniczego i umożliwia ratownikom nadzór nad wszystkimi aktywnościami mającymi miejsce w basenie. I to bez najmniejszych zakłóceń i rozpraszania uwagi – co mogłoby mieć miejsce w przypadku dużej liczby kąpiących się w basenie.
System AngelEye nigdy nie zastąpi tradycyjnego personelu ratowniczego, ale jako cyfrowe narzędzie wspomaga ratowników w monitorowaniu kąpiących się osób.
System spełnia wymogi Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO).
Technologia opiera się aktywnej analizie w czasie rzeczywistym obrazu z zainstalowanych w nieckach basenowych kamer podwodnych. Przeprowadzany monitoring wizyjny po wykryciu zachowania charakterystycznego dla osoby tonącej natychmiast wysyła sygnał alarmowy z dokładna lokalizacją zdarzenia do ratowników, którzy mogą natychmiast przeprowadzić celowaną akcję ratowniczą.